Do dyspozycji osób niesłyszących lub słabosłyszących jest obecnie pięć następujących sposobów kontaktu z naszym urzędem, można:
- napisać pismo/złożyć wniosek za pośrednictwem platformy elektronicznej e-PUAP lub na adres: Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdańsku, ul. Rzeźnicka 54/56, 80-822 Gdańsk;
- wysłać maila na adres e-mail: 1us.gdansk@mf.gov.pl;
- wysłać faks na numer faksu: (58) 32 12 301
- skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: (58) 32 12 300;
- skontaktować się osobiście zgłaszając się w siedzibie urzędu w godzinach urzędowania.
W kontakcie z naszym urzędem osoba niesłysząca lub słabosłysząca może skorzystać z :
- pomocy przeszkolonego pracownika Urzędu.
Usługa ta jest realizowana na wniosek, który musi zostać przekazany do Urzędu co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą z wyłączeniem sytuacji nagłych).
Wniosek może zostać przesłany w następujący sposób:
- za pośrednictwem platformy usług elektronicznych e-PUAP,
- pisemnie na adres, Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdańsku, ul. Rzeźnicka 54/56, 80-822 Gdańsk,
- mailem na adres e-mail: 1us.gdansk@mf.gov.pl,
- faksem na numer faksu: (58) 32 12 301.
W przypadku zgłoszeń przesłanych w dni wolne od pracy będą rejestrowane w pierwszy dzień roboczy po dniu otrzymania zgłoszenia.
- pomocy osoby przybranej tj. każdej, innej osoby fizycznej, która ukończyła 16 rok życia, wybranej przez osobę niesłyszącą lub słabo słyszącą. Zadaniem osoby przybranej będzie pomoc w załatwieniu spraw w Urzędzie.
Z pomocy osoby przybranej nie można skorzystać w sytuacji, gdy informacje które mają być przekazane są prawnie chronione ze względu na ochronę informacji niejawnych. W takiej sytuacji dostęp do takich informacji przysługuje wyłącznie osobie, której te informacje dotyczą.
Osoby Głuche, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego w formie online, po przyjściu do urzędu mogą zwrócić się o pomoc do asystenta osób ze szczególnymi potrzebami, który nawiąże kontakt telefoniczny z tłumaczem aby odbyć usługę w czasie rzeczywistym.
Asystentami osób ze szczególnymi potrzebami są: Magdalena Adach +48 58 321 23 21, Marzena Wysiecka +48 58 321 23 00 wew. 319.